אוג 05 2010

עיריית תל אביב: שלח בפקס

מאת בתאריך 16:28 נושאים צרכנות,שערוריות

באמת שרציתי לפרגן לעירייה: הקימו שירות שימושי, שמאפשר להזמין תו חניה דרך האינטרנט, עם מסמכים סרוקים והכל. אפילו הטופס שמבקש את הפרטים והטפסים הרלוונטיים עובד טוב. ולחצתי על "שלח" וקיבלתי הודעה שהבקשה שלי התקבלה, ולחכות 48 שעות לשליח ללא תשלום(!), או לטלפון מנציג אם תהיה בעיה כלשהיא.

רק שעברו 48 שעות, ואין תו, ואין טלפון, ואין בטיח.

התקשרתי למוקד. בזמן שצלחתי את המענה הקולי המזעזע שלהם (שניתק אותי לאלתר כי לחצתי על ספרה שאין לה שיוך) הרגעתי את עצמי ואמרתי אומר לדבר איתם רגוע.

בהתחלה הנציגה לא הבינה על מה אני מדבר, עד שהבנתי שבעצם לא הגיע אליהם שום דבר. לא בקשה, לא פיפס. ואז היא אמרה לי, בלי להתבלבל, שזה שהאתר אומר שהבקשה התקבלה זה אוטומטי, ואין קשר לזה שהיא התקבלה או לא. בנוסף היא אמרה לי שכמו שבפקס שולחים ואז מתקשרים בטלפון לוודא שהגיע, אז גם באינטרנט צריך לעשות את זה (כי אולי התקבל דף לבן, או שחור? בחיי שזה מה שהיא אמרה לי). לא עזר לי שהסברתי לה שכל המטרה של האינטרנט זה להימנע מטלפונים ומנציגים, ושאם המחשב בצד שלהם אומר לי שההודעה התקבלה, אז זה בדיוק האישור היחיד שאני אמור להצטרך לו. הדבר היחיד שהיה לה לומר לי זה: שלח בפקס. או שתבדוק שאנחנו מקבלים את זה. היא מבחינתה מנסה לעזור לי, ואני רק שלילי.

בטח שאני שלילי, כי גם כשבסוף נכנעתי ואמרתי שאשלח שוב ואתקשר לבדוק היא אמרה לי: כן, אבל אתה לא יכול להתקשר עכשיו, זה מגיע אלינו רק אחרי יומיים – תתקשר עוד יומיים.

זה רק אני, או שמערכת ממוחשבת אמורה לדעת בקצת פחות זמן מ48 שעות האם הוכנסה אליה בקשה כלשהי או לא?

ניסיתי להיות רגוע, באמת שניסיתי. אבל אני לא יכול עם החלמאות הבלתי פוסקת במערכות המחשוב ובאתרי האינטרנט המוסדיים של המדינה שלנו, שממציאה ומייצרת טכנולוגיות גבוהות באופן רציף כבר כמה עשורים. אני לא יכול עם האדישות הזאת מול כשלים תכנוניים בלתי מתבקשים במערכות, שעובדות מעולה בלי תקלות בכל אתר סביר אחר ברשת. זה ממש מגעיל אותי.

אפילו לא ביקשתי שיעבוד על פיירפוקס, או איזה בקשה איזוטרית לתמיכה בלינוקס. בסך הכל רציתי לדעת שמה ששלחתי הגיע, ועכשיו, לא בעוד יומיים.

אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה