אוק 03 2010

כמה שבא לך

מאת בתאריך 14:30 נושאים טכנולוגיה \ אינטרנט

איכשהו לאחת המדינות עם הכי הרבה יצירה טכנולוגית בעולם (ישראל, כן?) יש ממשלה ללא מושג קלוש בטכנולוגיה. אני לא מדבר רק על נסיונות הזויים לצנזר את האינטרנט, אלא כמובן גם על אתרי הווב הממשלתיים. המצב גרוע כל כך שאני כל פעם מחדש נפעם ומופתע כשאני נתקל בשירות ממשלתי שימושי, ועוד יותר מופתע אם הוא ממש עובד.
לכן הופתעתי מאד לגלות שאפשר לשלם לביטוח לאומי באינטרנט. אבל השמחה נמוגה כשגיליתי שהאתר שלהם לא תקני ולא עובד בפיירפוקס. מחלתי על כבודי ועל אבטחת המידע שלי והעליתי אקספלורר. בכל זאת צריך לשלם ביטוח לאומי. או משהו כזה. מהר מאד הבנתי שיש עוד מכשול: כדי לגשת למידע האישי שלי צריך קוד או משהו דומה, שאותו ניתן לקבל רק בסניף ביטוח לאומי. הלכה הקדמה לביוב (תרגום חופשי מאנגלית). אז מחלתי על כבוד האינטרנט, והתקשרתי אליהם בטלפון, לברר כמה אני חייב. אחרי בירור קצר בישרו לי שיצטרכו לבצע בירור ארוך, ושהם יחזרו אלי. תודה, שלום.
התשובה הגיעה שבוע או שבועים מאוחר יותר, בצורה של מכתב, שבו שוברים וכו לתשלום, שעליהם כתוב בגאווה, שכאמור ניתן לשלם גם באינטרנט. חמוש במידע המעודכן ניגשתי שוב לאקספלורר הארור לשלם. ואז, אחרי שהזנתי את כל הפרטים שהיו בטופס מתברר, שהסכום לתשלום לגמרי נתון בידי. לי זה נראה\נשמע כמו: "בוא, רוצה לשלם? סבבה. כמה בא לך לשלם – ככה תשלם. יהיה בסדר."
מה יקרה עם זה? זה נרשם? זה נכנס למערכת על חשבון החוב \ תשלומים שוטפים שלי? אלהים (ואולי מישהו במשרד) יודע. אפילו מייל לא קיבלתי מהם (והזנתי אותו למערכת), רק איזה מספר אישור תשלום מחברת האשראי או משהו כזה.
זה שירות.
שלם לנו כמה שבא לך

אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה