ספט 19 2010

אוהבים את החבילה שלך

מאת בתאריך 23:32 נושאים כללי

(המקרה הזה קרה אמנם לפני כמה שבועות, אבל עכשיו התפניתי לכתוב אותו)

הזמנתי מג'ימיקס חדש באינטרנט מחנות ישראלית. כבר כאן נתקלתי במכשול, כשהחנות הראשונה שהזמנתי ממנה הודיעה לי שאין אותו אצל היבואן, וביטלתי את ההזמנה אצלם. החנות השניה, שבמקרה גם היתה זולה יותר, היתה צריכה להזמין מהיבואן, אבל תוך ימים ספורים מההזמנה כבר שלחו אותו אלי דרך דואר שליחים. עד כאן טוב ויפה והייתי מאד מרוצה. מדי כמה זמן הייתי עושה 'ריפרש' על ההעמוד של מעקב החבילה באתר של דואר שליחים, ושום דבר שם לא זז. כל הזמן החבילה בחיפה.

באיזהשהו שלב התחלתי לחשוד שלוקח יותר מדי זמן. בשלב כלשהו לאחר מכן עלה בי החשד שהאתר של דואר שליחים לא באמת מתעדכן עם נתונים חדשים כשעושים 'ריפרש' בדפדפן. ניסיתי במקום זאת להגיע לעמוד המעקב שוב דרך הלינק שהחנות שלחה לי. קיבלתי 'אין נתונים עבור חבילה מספר…'. אחרי חיטוט קל בפרטי ההזמנה שלי גיליתי שמספר הטלפון שהחנות נתנה לדואר שליחים הוא: 5555555. הסיבה לכך היא שבחנות הנ"ל הייתי מחויב להכניס בפרטים שלי מספר טלפון בבית – ואין לי. אז רשמתי את זה סתם. הם העבירו רק את המספר הזה לדואר שליחים, מסתבר.

התקשרתי לדואר שליחים. מסרתי את מספר החבילה והם אמרו בלי להתרגש: 'כן, זה אצלנו, מתי נתאם משלוח?'. הייתי מבסוט. תיאמתי משלוח ליום שלמחרת בין 9 ל12.

למחרת התקשרו אלי מדואר שליחים שלא יוכלו למסור את החבילה כפי שתיאמתי איתם. אין הסבר. זה פשוט ככה. אין להם פתרון אחר, חוץ מלתאם ביום אחר, מ9 עד 12 או מ15 עד 18. 'אלה שעות החלוקה שלנו'. הסברתי להם שאני עובד, שהזמן שלי יקר לי, ושאין לי עוד זמן להוציא מאמצע יום עבודה נוסף בשביל התנאים שלהם. אין מענה. רק מ9 עד 12 או מ15 עד 18. 'תחשוב על פתרון'. בסוף החלטתי להגיע אליהם בעצמי לאסוף את החבילה. חצי יום כבר הלך ממילא, אז אפשר לבזבז אותו על נסיעה לשם.

הגעתי למחסן של דואר שליחים בתל אביב. הרושם הראשוני שלי היה שסדר הוא לא אחד מהדברים ששולטים שם. מיד אמרתי לעצמי שאולי מה שנראה לי מבולגן בעצם מאד מאורגן לשיטתם, ושאתן להם להנות מהספק. חיכיתי בסבלנות לאחת משתי הפקידות (מן הסתם דיברתי עם אחת מהן שעתים קודם לכן) תתפנה. זה לקח זמן מסוים, אבל בסוף התייחסו אלי. אציין לזכותם שכולם היו אדיבים מאד. בהתחלה אמרו חכה כאן, אבל עבר עוד זמן, ולא היה מענה. למרות זאת המשכתי לחכות (כבר הלך הבוקר ממילא, כבר אמרתי?). אני חייב לציין שבמשך סך הזמן שהייתי שם, בערך פעם או פעמיים בדקה נשמע קול חבטה – של חבילות אחת בשניה או ברצפה.

אחת מערימות החבילות שלא יצאו למשלוח באותו היום. שימו לב לזאת באמצע הגובה, המסומנת "שביר".

כשל "שביר"

פנה אלי אחד מהאחראים על המחסן לראות מה אני עושה שם. הסברתי לו והוא חיפש את החבילה שלי במחשב. בהתחלה אמר שהיא לא שם בכלל, והייתי די קרוב לפריצת העכבות של העצבים שלי, אבל מהר מאד הוא תיקן את עצמו ואמר שהוא רואה שתיאמו איתי איסוף עצמאי. עם זאת, בעבור עוד זמן התברר שאין להם מושג איפה במחסן בדיוק החבילה שלי (הלך הספק). הם הציעו לי שאחזור הביתה וישלחו אלי. אמרתי שזה היה נחמד, רק שאין להם שעות עבודה מתאימות לשעות שאני יכול לקבל חבילות. אז הם הציעו שבאחריותם החבילה תגיע אלי בשעות מיוחדות, אבל אני כבר הייתי סקפטי לגבי כל יכולות הלוגיסטיקה שלהם, ולא הייתי מוכן לקבל את זה. אמרתי להם שימשיכו לחפש. השלב הבא בחיפוש היה פירוק כל הערימות, שהיו אמורות לצאת למשלוחים באותו יום ולא יצאו, כדי לחפש את המג'ימיקס שלי. זה לקח עוד חצי שעה בערך, ועוד הרבה הטחות של חבילות ברצפה, אבל לבסוף הוא נמצא, אחרי שהייתי שם שעה ורבע. האריזה היתה חבולה במקצת, אבל שלמה (ייאמר לזכות הקלקר הלא ידידותי לסביבה, אבל ידידותי למוצרים).

אומרים שאם אוהבים לאכול במסעדה מסוימת אז לא לבקר במטבח שלה מעולם. אולי זאת עצה טובה גם לשירות דואר שליחים. רק שאני לא אוהב לאכול שם. משלוחים מתואמים אך ורק לשעות לא נוחות, תיאומים מבוטלים ללא כל סיבה, חבילות זוכות ליחס מזעזע, וסדר לקוי (איך יכול להיות שהם לא יודעים איפה החבילה שלי בדיוק?!). חבל שבחנות שקניתי ממנה עובדים רק איתם.

אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה